Ekonomika

Na Slovensku sa to točí stále dokolečka

Ako na dôchodok pozrime sa tzv.my čo sme teraz skoro 50 ročník a mladí ľudia a deti či bude vôbec na dôchodky. Si myslia že odpracujú dajme tomu 40 a viac rokov že budú mať horibilne dôchodky keď si šetria do 1,2 až 3 piliera. Daná skutočnosť že dostanú sa ľudia k svojmu dôchodku nemusí byť 100% nakoľko vyplatenie dôchodku bude závislá od fiškálnej a menovej kondície štátu. Naše poisťovne z roka na rok skoro vôbec neprispôsobia zhodnotenie dôchodku vklad a situácia je na trhu neistá už niekoľko rokov. U nás vládne tzv. systém kto má viac vyhral čiže kto z koho. Čistá nespravodlivosť a chorý systém.

domček z karát

Zato že na 23 mieste v rebríčku môžeš štát aj banky, poisťovne všetko ide dole vodou .Zdá sa že ani práce nebude celý systém sa rozpadá ako domček z karát. Pokiaľ sa to nezastaví ako je pesnička. Nič nové pod slnkom Stop Nám teraz tak sme v prdeli tzv. kolaps štátu hlavne že naše tzv. inštitúcie si okrádajú štát ako kravu. Nekonečný príbeh Slovenska. Vôbec sa za roky nezmenilo načo sme štrngali v 1989 úplne zbytočne ešte horšie ako za socializmus čím ďalej tým horšie sme skoro ako zaostalá krajina. Stále nás zadlžujú načo sme v EU podľa vyjadrenia na prieskumoch ktoré som robila mali by sme vystúpiť no žiaľ nenechali našu dobrú starú menu korunu tá mala aspoň hodnotu no euro nemá vôbec hodnotu ani za máčny mak.

choré zvyšovanie odchodu do dôchodku

Do slova a do písmena sa nám smejú do tváre no viete koho mám na mysli tzv. šachové figúrky. V dnešnej dobe sa nedá písať, hovoriť pozitívne ešte keď sledujem TV správy a kto kandiduje no človek má fakt dosť. Hovoria že nám pomáhajú kde stále horšie a horšie a tie plagáty na posmech akože naši páni veľká to na sľubujú nesplniteľné ony len pre seba smutné. No som veľmi ale veľmi zvedavá ako dobačujú teraz či našu krajinu nie krajinu dajú dokopy či neostane po nej smetisko. My ľudia si pripadáme ako na Ukrajine chudoba. No jedno šťastie že tu ešte nemáme viete čo ani by sme nechceli.