Výrobky

Priezračnosť skla má viacero využití, sklenené dvere patria k najbežnejším spôsobom presvetlenia priestoru

Dispozične dobre vyriešiť priestor na bývanie alebo na prácu či iný typ využitia je dôležité v každom ohľade, no dobrý a skúsený projektant či architekt si s tým hravo poradí. Dnešné široké možnosti druhov materiálov, konštrukcií a systémov s pokrokovou technológiou nahrávajú realizáciám originálnych stavieb na vysokej technickej úrovni.

Aj sklenené dvere treba zatvárať a zamykať

S finančnou dostupnosťou sa zvýšil aj záujem o nehnuteľnosti, tie však musia spĺňať aj požiadavky ich budúcich majiteľov, aby boli stavby moderné, funkčné, praktické, technicky na úrovni 21. storočia, zároveň s pekným dizajnom a interiérom, ktorý bude vyhovovať dnešnému životnému štýlu ľudí. Na rýchle dosiahnutie cieľa treba využívať aj kovanie na sklenené dvere materiály, ktoré umožňujú stavbu postaviť rýchlejšie ako to bolo donedávna, s ľahkým spôsobom kotvenia, montáže, suchými procesmi a podobne.

Na tieto účely sú veľmi vhodné konštrukcie zo skla, ktorých montáž je rýchla, treba však používať iba spôsoby, ktoré sklo znesie a vydrží. Spájanie, kotvenie či prevádzka sklenených systémov musí zaručiť bezpečnosť pri používaní, či ide o okná, dvere, sklenené steny alebo aj fasády budov. Najčastejším a najjednoduchším prvkom sú okrem okien aj sklenené dvere, ich elegancia a nadčasovosť už oslovila mnoho zákazníkov, ktorí ich osadzujú do svojich bytov namiesto plných drevených dverí.

Posuvný systém si vyžaduje špeciálny prvok

Sklo na výrobu dverí musí byť certifikované, bezpečnostné, dverné krídla sa tak dajú vyrobiť ako čistý prvok bez rámu, ale aj kombinácia skla s oceľou môže byť veľmi zaujímavá. Výrobcovia týchto prvkov musia predovšetkým myslieť na zabezpečenie vhodného tvaru, vybrať správnu hrúbku skla a nakoniec aj celý systém, ktorý musí byť funkčný. Všetky tak musia mať mnohé z druhov príslušenstva, aby vôbec mohli fungovať, patria tam napríklad dverové či montážne úchyty, ktoré môžu byť aj bodové, pri posuvných dverách je nutnou súčasťou vyrobiť aj posuvné systémy, takisto nechýbajú dverové rámy, madlá či zámky a podobne.