Elektro

Starostlivosť o záhradu

Staroslivosť o svoju záhradu prináša aj množstvo úloh, s ktorými vám pomáhajú rôzne elektrické zariadenia a náradia. Vynikajúcimi elektrickými náradiami sú práve tie, ktoré v sebe ukrývajú batériu a netrčí z nich kábel. S tými môžete v kľude pracovať aj mimo toho, kde nemáte prívod elektrickej energie. Sú to rôzne akumulátorové nástroje, vďaka ktorým vám činnosť pôjde omnoho jednoduchšie. Úprava vašej záhrady zahŕňa aj kosenie trávnika. Pravidelným kosením získate vždy pekne upravený trávnik, ktorý bude na obdiv aj vašim susedom. Chcete, aby váš trávnik bol vždy ako z katelógu o bývaní?

kosačka

Záhradu a jej trávnik pokosíte práve vhodnou kosačkou. Na výber máte z rôznych druhov kosačiek. Tie bez kábla vám ušetria mnoho roboty. Na kosenie malej plochy použite kosačku, ktorá je menšia. Na kosenie veľkých plôch je lepšia práve traktorová kosačka alebo kosačka, ktorou pokosíte väčšiu plochu vášho pozemku. Kosačka musí obsahovať výkonný motor. Veľmi dôležité je mať vždy ostré nože, aby sa vám tráva ľahšie a jednoduchšie kosila. Ostrými nožmi to ide naozaj ľahko. Pri kosení trávnika si môžte premyslieť, či pokosená tráva bude vychádzať doboku alebo ju budete zbierať do nádoby priamo na kosačke. Pri odhadzovaní trávy bokom musíte myslieť aj na to, že trávu potom treba ešte pohrabať.

kosenie

V záhrade určite máte nasadené aj všelijaké plánty, o ktoré sa musíte pravidelne starať. Neustále behanie s krhličkou vás nebude baviť, pre to zvoľte samozavlažovací systém, ktorý si veľmi jednoducho zakúpite a nainštalujete medzi vaše plánty. Takisto aj trávnik potrebuje primeranú závlahu. Zadovážte jej vlhkosť pomocou zavlažovacích systémov alebo rozprašovačov na trávnik. V každej záhrade chceme nielen robiť, ale aj oddychovať. Ak vám pôjde práca jednoducho, budete mať omnoho viac voľného času na relax vo vašej záhrade. Využite ho napríklad na záhradnej hojdačke alebo posedením v záhradnom altánku. Na záhrade si môžete tak isto aj grilovať, či opekať s vašimi priateľmi.