Business

Máte nízkonákladovú domácnosť?

Nie je sa čo čudovať. Často krát vyhadzujeme za energie viac peňazí, ako by bolo potrebné. Je potrebné len zmodernizovať svoje technológie, prerobiť vykurovací systém a hľadať alternatívy, ktoré v domácnosti znížia spotrebu energii na minimum. Takýchto alternatív je posledné roky mnoho. O tom sa tu však nedozviete. V tomto článku sa dočítate, kto musí riešiť spotrebu energie a ako nízku energetickú triedu preukážete.

úspora na energiách

A0 pri kolaudácii.

Aj keď staré domy majú zabudované na vykurovanie či ohrev body starý kotol a spotreba je vysoká, čo znamená zvýšené náklady na bývanie, nie je nutnosť zo zákona prerábať a inštalovať modernú technológiu. Je to však odporúčanie. Úvodná investícia, ktorú dáte do prerábky vám každý mesiac prinesie minimálne náklady na prevádzku nehnuteľnosti a mesačná úspora vám rýchlo vráti úvodnú investíciu.

Na pozore by však mali byť ľudia, ktorý ešte len riešia stavbu. Ak staviate dom, dobre si naštudujte novú legislatívu, ktorá určuje, že pri kolaudácii nehnuteľnosti musíte dodržať energetickú triedu A0. Energetická trieda A0 je norma s nízkou spotrebou energie, ale nie je nedosiahnuteľná. Moderné technológie na vykurovanie ako tepelné čerpadlo či vzduchotechnika vám pomôžu túto energetickú triedu dosiahnuť. Pokiaľ nemáte svoju nehnuteľnosť skolaudovanú, určite by ste náklady vo svojej domácnosti mali riešiť skôr ako bude neskoro. Vašu nehnuteľnosť neskolaudujú, ak triedu A0 nedodržíte.

energetické triedy

Ako preukázať energetickú triedu?

Na to, aby ste vedeli, akú energetickú triedu má vaša nehnuteľnosť vám pomôže certifikaciabudovy.sk. Odborníci vám zmerajú energetickú náročnosť pomocou moderných technológii a vypracujú energeticky certifikát. Energetický certifikát preukážete pri kolaudácii. Čoraz častejšie vyžadujú energetický certifikát aj pri prenájme či predaji bytu. Pokiaľ aj vy potrebujete vypracovať energetický certifikát budovy, navštívte stránku certifikaciabudovy.sk.