Výrobky

Čo vám prinesú nové plastové okná

Stále ešte máte vo vašom dome staré dvojdielne drevené okná, ktoré sa skrutkujú navzájom, a medzi jednotlivými sklami nie je vákuum, ale vzduch? A chceli by ste okná vymeniť za nové, pretože ste sa dopočuli o tom, že vákuum medzi sklami lepšie izoluje od vonkajšieho hluku a tiež lepšie udržuje teplotu v miestnosti voči vonkajšiemu prostrediu? Potom vám len potvrdíme, že toto tvrdenie je pravdivé, a pridáme k nemu ešte niečo navyše ako bonus.

plastové okno

Natieranie okien – natieranie plotov a natieranie okien alebo dverí farbou predstavovalo už za socializmu obľúbenú tému filmových tvorcov, ktorí ho využili ako jednu z možností, ako stvárniť niečo nepríjemné, na čo sa rozhodne nikto neteší. Natrieť plot a okná v dome bolo síce potrebné, ale bola to práca skutočne zdĺhavá a náročná. Hlavne za letných horúčav, kedy sa vám Slnko opiera do chrbta, a vy by ste radšej boli na plavárni.

okno v dome

Pri oknách to bolo ešte horšie, pretože tam nestačí len vziať do ruky štetec s farbou, tam bolo nutné najprv starú farbu odstrániť, a to nie je len tak! Odstraňovanie starej farby sa vykonáva pomocou špeciálnej pištole s horúcim vzduchom, predtým sa na to dokonca používal plameň z plynovej tlakovej fľaše, a iste vám nemusíme pripomínať, že nahrievaním starého laku sa do ovzdušia uvoľňovali toxické výpary, a vy ste ich potom samozrejme museli vdychovať. Takto zbaviť starej farby desať okien v celom dome, znamenalo „zábavu“ na celý mesiac. A viete si predstaviť napríklad situáciu, keď sa natierali okná v školských budovách, kde bolo tých okien viac ako osemdesiat?

S plastovými oknami v Novom Meste nad Váhom LM mont toto vôbec nemusíte riešiť. Žiadne nátery, žiadne nahrievanie starej farby a vdychovanie jedovatých plynov. Už len tým získate obrovskú výhodu voči starým časom, keď síce bolo menej stresu vo všeobecnosti v spoločnosti, ale toto rozhodne bol stresový vplyv, na ktorý sa snáď nikto dopredu netešil.