Nezařazené

Uzasna joga

Čo nám môže dať joga? A akým spôsobom vlastne pomáha ľuďom? Tak na to sa pozrieme v dnešnom článku. Jóga je niečo, čo som ja osobne doteraz nejakú dobu nepoznala. A čudujem sa tomu, že to tak bolo. Predtým som totiž celkom dosť trpela na depresie a rôzne splíny a vlastne som ani nevidela cestu von, ako sa z toho dostať von, alebo čo by na to prípadne pomohlo. Ale presne nedávno (už je to nejaký čas) som našla skvelé riešenie a to je joga. Niekto by si povedal, „veď to je iba obyčajné cvičenie“, ale verte mi, že nie je. Jóga má oveľa viac pozitív, než si myslíte. Dokáže vás pekne uvoľniť, naučiť sa sústrediť, pekne sa pretiahnete, budete chvíľu cvičiť a užijete si chvíľku sami pre seba.

s

Asi mi nebudete veriť, ale po tom, čo som začala cvičiť jogu, sa môj život zmenil úplne od základu. Už nie som taká protivná, nemám depresie a všetky zmizli. Každé ráno cvičím dvadsať až tridsať minút a to isté večer. A viete, ako mi je krásne? Ani si to nedokážete predstaviť. A nikdy by som neverila tomu, že niečo tak „obyčajné“, ako práve jóga mi pomôže. Ale na druhú stranu som za to strašne šťastná a hrozne veľmi si to vážim, a hlavne ďakujem Bohu každý deň, že sa môj život zmenil o sto osemdesiat stupňov.

s

Predtým som stále niečo riešila, stresovala sa, stále sa niekam ponáhľala a teraz? Úplný opak. Cítim sa tak, ako keby som bola iným človekom, akurát v rovnakom tele. A môžem odporučiť jogu každému, ktorý má podobné problémy, ako kedysi ja. Navyše som trpela aj na bolesti chrbta, ktorých som sa niekoľko rokov nemohla zbaviť a paradoxne tie tiež vymizli a už som iným človekom a je mi oveľa lepšie a cítim sa ako znovuzrodená. Jógu by mal skúsiť úplne každý, nezáleží na veku. Jogu môžete cvičiť, aj keď vám bude sedemdesiat rokov a stále vám to niečo dá a môžete z toho akurát niečo získať, verte mi, že viem, o čom hovorím.