Vzťahy

Ach tie dnešné medziludské vztahy.Očami dávnych vekov

Nie zrkadlo nám ukáže aký sme skutočnosti vytratila sa úcta medzi mami ľuďmi samé ohováranie, posmešky nekonečná drzosť vládne aj medzi deťmi prestali sme sa slušne zhovárať len gánime jeden na druhého. Dnešné deti majú benevolentnú výchovu ani slušne sa pozdraviť nevedia. Mám dosť keď počujem takzvaný pozdrav DOBRÝ ˇale neviem či chlieb ,obed a podobne. Ani my dospelý ľudia nie sme o nič iný závidíme si aj nos medzi očami. Vytratil sa rešpekt sme ku sebe zlý. Je to jeden veľký začarovaný kolotoč ktorý nás vtiahol úplne na samé dno čo sa týka charakteru ,úcty medzi nami ľuďmi.

niekedy je lepšie byť sám

Maminky rodičia keď žili vtedy sa ľudia navzájom rešpektovali boli ku sebe láskavý bola síce aj vtedy určitá závisť ale nie v takom meradle ako dnes. Má to veľmi negatívnu stránku naberáme veľmi zlý smer niekedy to človeku pripadá ako keby sme smerovali totálnej apokalypse. My ľudia by sme si mali zahrať nie len občas spoločenskú hru Človeče nehnevaj sa. Aby sa táto situácia keď aká tu vládne medzi nami obrátila k lepšiemu. Len sa pozrime trochu viac do histórie ľudia si voľakedy výkaly nerobili medzi sebou rozdiely aj keď boli medzi nimi rozdiely kvôli tomu že niektoré skupiny boli bohaté ako napríklad grofi ,knieža a na druhej strane bedač ktorá na nich musela robiť ale ide o to že neexistovalo tykanie ako teraz len vykanie.

sám ako prst

Myslím si že to bolo lepšie .Ja som mala spolužiačku na SŠ a v rodine si vykali možno na dnešnú dobu je smiešne ale aspoň si vážili jeden druhého. Existovala tzv. Etiketa ktorá sa časom fakt vytratila. V dnešnej dobe nepoznáme ani oslovenie menom hej ty ako keby sme my ľudia boli dobytok .Veď každý človek aj to zvieratko má svoje meno hlavne naši domáci miláčikovia .daj ste si otázku niekedy či nebol voľakedy život krajší. Všetko malo iný význam aj nádych .Síce aj prírode je to tak že silnejší slabšieho požiera tzv. zvieracej kolóne ale ja to skôr myslím ako metaforu.