Výrobky

Znižujeme náklady v stavebnej firme na minimum

Že sa ľuďom oplatí šetriť, aby nemuseli byť závislí na pôžičkách a dlhoch, je známa vec. Úsporné opatrenia ale musia mať hlavu a pätu, aby sa to potom neprejavilo na kvalite a neobrátilo sa to proti nám. Niektoré úspory však možno docieliť veľmi ľahko, len vedieť, aké sú vhodné. Týka sa to aj stavebných firiem, ktoré pracujú ako v exteriéri, tak aj vo vnútri stavieb, a prevádzajú tu rekonštrukciu objektov, alebo ich výstavbu.

halogénové reflektory

Väčšina stavebných spoločností pracuje počas bežného pracovného času, teda od pondelka do piatku prevažne v dopoludňajších či popoludňajších hodinách, ale sú isté situácie, kedy sa oplatí vykonávať niektoré činnosti aj večer alebo v noci. A práve vtedy sa na stavbách využívajú výkonné halogénové reflektory.

LED reflektor

Reflektor s výkonom 1000 W dokáže nasvietiť pracovný priestor o veľkej ploche a pracovníci tu potom môžu vykonávať prakticky akúkoľvek aktivitu, ako za denného svetla, ide napríklad o vytváranie omietok, zatepľovanie budov či výmenu okien. Ak sú stavebné práce väčšieho rozsahu, potom tu môže byť nasadených aj desať takých reflektorov s celkovým príkonom 10 kW. Keď ale toto osvetlenie bude v prevádzke na stavbe celý mesiac, tri hodiny denne, spotrebujete tým zhruba 900 kWh elektrickej energie, a to sa vám potom tiež premietne do nákladov.

Nebolo by rozumnejšie zainvestovať do moderných svietidiel s dlhou životnosťou až 15 tisíc hodín, ktoré nahradia existujúce halogény? Sú to LED reflektory 200 W, teda s päťkrát nižšou spotrebou elektriny, ale so zhodným výkonom a množstvom svetelného toku, takže tým neutrpí kvalita osvetlenia, a vy zároveň ušetríte. Ak teda porovnáme úsporu pri spomínanej mesačnej prevádzke osvetlenia na stavbe s desiatimi reflektormi, bude mesačná spotreba elektriny nie 900 kWh, ale iba 180 kWh, a to je veľký rozdiel, že? A toto je len malý príklad, pretože stavebné firmy mávajú mnoho podobných zákaziek.