Výrobky

Pri výbere hliníkových dverí si nechajte poradiť odborníkmi, len tak nakúpite dobre

Nekonečné možnosti dizajnovej tvorby a široké použitie hliníka sa preňho stali vlastnosťami, ktoré oceňujú architekti, projektanti či dizajnéri pri navrhovaní a realizácii modernej architektúry. V minulosti bol hliník zatracovaný, no opäť sa dočkal znovuzrodenia a dnes je veľmi často používaný najmä pri výrobe okien, dverí a fasádnych systémov. Mnohé dizajnové návrhy sa bez kvalitnému materiálu nedajú realizovať, preto sa hliník dostal na čelo pri výrobe dôležitých súčastí budov, napríklad ako sú okná a dvere. Pri vstupe do budovy je nutné zabezpečiť odolnosť proti vlámaniu, ale aj proti požiarom, a to spĺňa hliník. Dvere z neho sú veľmi vysoko oceňované, majú požadovanú tepelnú izoláciu, dymotesnosť, sú protipožiarne odolné a je možné z nich vyčarovať akýkoľvek tvar, aj atypický.

Hliník v peknom drevenom dekóre

Do hliníkového rámu sa dajú nainštalovať aj tri sklá naraz, rozmery takisto nehrajú rolu, vyrobiť je možné aj veľkoformátové dvere, ktoré toto izolačné trojsklo unesú. Najvyššie nároky dokážu splniť dvere od spoločností ALUPROF a SCHÜCO, ktorých hlinikove dvere cena produkty a realizácie už poznajú na celom svete. Sú to nadčasové produkty, hliník je vhodný do každého priestoru, jeho povrchová úprava sa dá prispôsobiť rozličným štýlom, pretože už dávno to nie je iba strieborný odtieň, ale okná a dvere sa vyrábajú v antracitovej alebo v drevenom dekóre či viacerých iných odtieňoch.

Rôznorodosť fasád tvorí zauiímavý priestor

Spomínané spoločnosti vyrábajú a vyvíjajú stále nové a vylepšené systémy, z ktorých tvoria konštrukcie a tie sa inštalujú do moderných stavieb na celom svete. O hliníkové dvere je záujem, ale problémom býva cena, ktorá mnohých od ich kúpy odradí. Je o niečo vyššia ako pri plastových dverách, ale je to pochopiteľné, keďže ide o veľmi kvalitný výrobok s dlhou životnosťou a zanedbateľná nie je ani takmer lacná a jednoduchá starostlivosť o tieto dvere. Hliník stačí len poumývať a potom ho poutierať do sucha. Záruku toho, že budú fungovať dlhé roky, máte istú.