Dovolenka

Dovolenka bude keď sa rozhodneme

Dovolenka bola synonymom leta, letných prázdnin alebo zimy a s ňou spojených pobytoch na chatách v horách a úžasnej lyžovačke. Vážne ale iba dva -krát do roka? Dovolenka je svetlým bodom v pracovnom roku. Vždy sme sa na ňu tešili a šetrili a pracovali viac, aby sme si ju mohli dovoliť. Medzi bežnými nákladmi sa ale pritrafili sviatky ako narodeniny, meniny, Veľká noc, Mikuláš, Vianoce, začiatok školy… skrátka vždy niečo. Poznajú to hlavne tí, ktorý sú rodičmi. Kedy je teda vhodný čas na dovolenku? V minulosti by som odpovedala cez letné prázdniny. Dnes iba spätne krútim hlavou. Čas na dovolenku je vtedy, keď sa rozhodneme. Dovolenka nemusí byť iba na horách alebo pri mory.

šetríte celý rok na drahú dovolenku?

Stačí sa iba pozrieť iným uhlom pohľadu. Slovensko je krásna krajina. Netreba si spájať dovolenku iba s morom a zahraničím. Kedysi sme chodili na dovolenku raz za rok a to sme počas roka pracovali ako blázni aby sme na ňu pri dvoch deťoch našetrili. Dnes to robíme inak. Keď sa v pondelok rozhodneme, že ideme na dovolenku v piatok odchádzame. Treba sa poobzerať na inzertných portáloch a nájdeme si domček, kúpalisko, chatu podľa svojich možností. Dovolenka nemusí mať dva týždne ani týždeň. Ak budete skromnejší a postačí Vám predĺžený víkend, je voľno razom prístupnejšie.

Užívajte si dovolenku kedy chcete, stačí zmeniť pravidlá

Pobaľte sa už vo štvrtok aby ste v piatok ráno alebo po práci mohli štartovať. Prenájom chaty s bazénom či wellnesom nemusí byť drahé a pre štyroch ľudí nájdete aj objekt za 50 eur za noc. Varíte doma? Tak si navaríte aj na dovolenke. Ušetríte za príplatky za stravu a koniec koncov, nákup do kuchyne by ste robili tak či tak. Takto si môžete dopriať aspoň raz za mesiac dovolenku pri ktorej navštívite nové kúty Slovenska. Ubytovanie Vás pritom na tri dni a dve noci bude stáť iba 100 eur. To je celkom prijateľná suma. Ak zmeníte pohľad na dovolenku ako celok, zistíte teda, že si ju môžete dopriať viac -krát za rok ako iba cez prázdniny.