Výrobky

Čo sú to mobilné domy?

Najčastejšie na ponuku mobilné domy http://www.euro-mobilnedomy.sk/ reagujú ľudia, ktorí chcú rýchlo a lacno získať flexibilný priestor. Ak napríklad hľadajú odpočinkové sídlo na víkendy, ak potrebujú home office pracovisko, chcú priestor na podnikanie alebo dokonca aj v prípadoch, ak hľadajú cenovo dostupné priestory na celoročné bývanie.

Chatka, pekné prostredie

Napríklad v USA je už dlhoročným trendom využívať mobilný dom ako lacnejšiu a prevoznú alternatívu klasického domu. U nás na Slovensku ako aj v susednom Česku sú najčastejšie využívané k týmto účelom:

  • Rekreačné sídlo – alternatíva k chatke a chalupe s priestorom na kemping
  • Komerčné využitie – priestory sa dajú priviesť na pekné miesto a následne prenajímať, takisto sa z nich dá spraviť kaviarnička, bar alebo predajňa rýchleho občerstvenia
  • Záhradný domček umiestnený na dvore slúžiaci ako dielňa a skladový priestor
  • Dočasné bývanie – pri stavbe nového domu
  • Home office pracovisko – vaša vlastná kancelária, kde vás nikto a nič nebude vyrušovať

A v neposlednom prípade sa mobilný dom aj u nás v niektorých situáciách využíva na celoročné bývanie. V takom prípade by ale malo ísť o niektorú z cenovo vyšších možností v ponuke, respektíve s dostatočne kvalitným vybavením prispôsobeným na celoročný pobyt. Áno, ľudia siahajú aj po takomto cenovo dostupnom riešení z dôvodu vysokých nájmov a cien nehnuteľností. Môže ísť napríklad o prípad mladého zamilovaného páru, ktorý čaká dieťa alebo proste len chce svoje súkromie – no nemajú dostatok financií na kúpu rodinného domu. Výhodou mobilného domu potom je, ako jeho názov napovedá, že sa dá po čase v prípade záujmu premiestniť do inej lokality.

Chata v horách, noc

Mobilný dom nemá pevné základy, dá sa previesť. Hoci je dosť ťažký na to, aby ste ho previezli s osobným autom. Budete k tomu potrebovať skôr ťahač s podvalníkom či kamión. Nie je to totiž nejaká obyčajná unimobunka či karavan. Na rozdiel od týchto možností sa mobilný dom najviac približuje klasickému rodinnému domu.