Výrobky

Matrac podľa predstáv

Stres nám častokrát v noci nedá spávať a nejako už fungujeme s tým, že sa dokonale nevyspíme. Za nekvalitným spánok však môže byť aj niečo úplne iné. Príčina môže byť aj v matraci na posteli. Matrace https://www.segum.sk/produkty/matrace do postele sú nielen dôležité pre nás spánok, ale aj naše zdravie. Počas spánku ležíme osem hodím a na našu chrbticu je vyvíjaný veľký tlak. Preto je dôležité, aby práve matrac tlmil našu váhu a dodal telu oporu, ale aj komfort. Preto musí byť výber matraca v spoľahlivej predajni a po zvážení všetkých vlastnosti. Dôležitý je tiež materiál, z ktorého sa materiál skladá. Aké matrace prevládajú v našich spálňach?

posteľ

Pružinové matrace.

V minulosti boli pružinové matrace najmä v otváracích váľandách hitom. O pohodlí sa však po nejakom čase už hovoriť nedalo. Dnešné pružinové matrace sú však už na úplne inej úrovni. Vnútri matraca je jedna veľká, kvalitná pružina, ktorá je niekoľkokrát obalená a vyplnená z každej strany kokosovým vláknom alebo inou výplňou. To vám zabezpečí dokonalý komfort a o pružine ani nebudete vedieť. Na pocit sú pružinové matrace tvrdšie, ale pre ľudí, ktoré obľubujú väčšiu tvrdosť matraca aj najkomfortnejšie.

matrac

Penové matrace.

Opačný prípad sú zas ľudia, ktorý potrebujú mäkký matrac. Pocit, akoby spali na obláčiku. Práve pre tých sú tu penové matrace. Penový matrac najmä použitím memory pamäťovej peny sa po ľahnutí na matrac prispôsobuje nášmu telu. Vaše krivky zapadnú do matraca a vás nič po celý čas netlačí. Memory pena je kvalitná a vhodná aj pre ľudí s problémami chrbtice. Použitím rôznej hustoty peny sa tiež dosahujú rôzne vlastnosti penových matracov. Na kúpu matraca by ste si určite mali vyčleniť nejaký čas a neriadiť sa iba cenou. Najlepšie je poradiť sa s odborníkmi a takí sú práve v segum.sk. Navštívte stránku segum.sk a vyberte si svoj nový, kvalitný matrac do postele ešte dnes.